Caravaning konny

Caravaning konny w okolicy Człuchowa. Jesteśmy jedyni, którzy prowadzą taką działalność. Wozy zaprzęgnięte w konie pozwalają turystom na wyruszenie w kilkudniową wyprawę spokojnymi, okolicznymi lasami, w których mogą obcować z dziewiczą przyrodą o każdej porze dnia i nocy. Czas na caravanie to nie tylko relaks, odpoczynek, podziwianie flory i fauny, ale również dobra zabawa i przygoda dla osób indywidualnych, rodzin lub grup zorganizowanych.

Turyści rozpoczynający przygodę z caravaningiem przyjeżdżają na ośrodek do Wierzchowo Dworzec (miejscowość koło Człuchowa), gdzie można pozostawić samochód na parkingu.

W naszej wakacyjnej propozycji konnego caravaningu posiadanie wiedzy o obsłudze koni daje duży komfort, ale nie jest to absolutnie konieczne. Ważne, aby móc powozić samemu, bez woźnicy. Wystarczy że są 2 osoby powyżej 18 lat, które nie boją się wielkich koni, mogą w krótkim czasie osiągnąć wystarczający poziom właściwej współpracy z naszymi końmi pociągowymi. Nasz dobroduszny i posłuszny koń jest zwierzęciem “zimnokrwistym”. Jest szczególnie niezawodnym i bezpiecznym zwierzęciem. Konie zostały wybrane przez lokalnych hodowców koni i są przystosowane do przebywania z obcymi.

Otrzymacie Państwo obszerne szkolenie teoretyczne i praktyczną wiedzę w obchodzeniu się z końmi i wozami oraz szkolenie w powożeniu na drodze, po którym powinniście  być w stanie samodzielnie prowadzić konia i wóz na ulicach i drogach.

Następnie można zacząć cieszyć się relaksem z wakacjami caravaningu konnego i urokami przyrody naszego regionu. Jeśli się nie ufa własnemu doświadczeniu lub można podróżować tylko z 1 osobą dorosłą, można po prostu zarezerwować wycieczkę pod przewodnictwem woźnicy.

CARAVANING RODZINNY

Caravan konny poprowadzi nas przez regionalne serce natury, a jednocześnie nie pozbawi nas pewnego stopnia luksusu. Oferujemy Państwu oprócz nocnych, stałych stacji także dobrze zaopatrzony i zadaszony caravan.

O komfort nie muszą się Państwo obawiać. Nasz caravan jest dobrze wyposażony, wygodny i ma wystarczająco dużo miejsca dla 4 osób (2 osoby dorosłe + 2 dzieci).

Wyposażenie obejmuje 4 miejsca do spania, aneks kuchenny z kuchenką gazową, lodówką na gaz, zlew, sztućce, garnki, patelnie, naczynia itp. Aby uczynić życie na trasie bardziej komfortowe wyposażyliśmy caravan w stół campingowy. Możliwe jest również wypożyczenie na zimne dni grzejnika gazowego.

Strona stacji 1 w Wierzchowie : Kawaleria Hubal